Online Randevu Al

BLOG
TUVALET ALIŞKANLIĞINDA NORMLAR NEDİR?
+
TUVALET ALIŞKANLIĞINDA NORMLAR NEDİR?

Hastalar kabızlığı sert kıvamda, az miktarda, seyrek ve güç dışkılama, bağırsakları eksik boşalmış gibi sık sık tuvalete gitme ama boşaltamama hissi, tuvalette uzun süre kalma olarak tanımlayabilir.Bağırsakları rahat ve tam olarak boşaltamama şikayeti ile birlikte haftada üçten az olan dışkılama sayısı kabızlık olarak kabul edilir.

HASTA ANLATAMAZ, DOKTOR SORMAZ...
+
HASTA ANLATAMAZ, DOKTOR SORMAZ...

Makat hastalıklarının önemli bir kısmı, cerrahların sormadığı, hastaların utandığı için söyleyemediği bazı şikayetlerinin araştırılmaması sebebiyle teşhis edilememektedir. Hastalar "kabız" olduğunu ifade ederken, aslında dışkısını çıkaramadığını, tam boşaltamadığını...

REFLÜ MÜ? MİDE FITIĞI MI?
+
REFLÜ MÜ? MİDE FITIĞI MI?

Göğüste yanma ve ekşime, ağıza gelen acı bir tat, ağız kokusu, özellikle yemeklerden sonra ve tok karna yatıldığında geceleri rahatsız eden şişkinlik, geğirme ve boğulma hissi, göğüste takılma ve sıkışma hissiyle birlikte kalbe baskı ve çarpıntı hissedilebilmektedir.

1959 yılında, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde doğdu. Babası Merhum Yakup bey, Annesi Nimet hanımdır. Semih, Sedat, Sermin(Sevil)ve Merhum Necdet'in ağabeyleridir. İlkokulu Yahyalı'da, Ortaokulu Ürgüp'te, Liseyi Kayseri Lisesi'nde okudu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mecburi hizmetini Afyon Sincanlı sağlık ocağında yaptı. Anadolu Üniversitesi Eskişehir Tıp Fakültesi’nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladıktan sonra 1989 yılında Dörtyol Devlet Hastanesi’ne Genel Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Görevi sırasında bir süre Başhekimlik yaptı. Askerlik görevini 1993 yılında Etimesgut Hava Hastanesinde yaptı. Laparoskopik Cerrahi eğitimini İstanbul Üniversitesi'de(ODVİM)aldı. 2005 yılında İskenderun'da hizmete açılan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi'ne Yönetim Kurulu Başkanlığı ve genel koordinatör görevleri ile özel sektöre geçti.

https://www.youtube.com/watch?v=T8UntX_kUDg
Uzmanlık Alanları
VİDEO GALERİ
Dr. Kenan Yüce ile tanış

Sizden Gelenler

Hasta Hikayeleri

25 Yıldan beri karında sancıları, bulantı, kusmaları oluyormuş. Ağızdan sürekli safralı, köpüklü acı su geliyormuş. Sırt ağrıları, omuzları, kolları ağrıyor, boğazda sürekli gıcıklanma oluyormuş. Defalarca gittiği hastanelerde "gastrit" tanısı  konmuş. Mide ilaçları kullanmış. Kullandığı ilaçlardan yarar görüyormuş. İlacı bırakır, bırakmaz şikayetler başlıyormuş. Geceleri yüksek yastıkta yatıyormuş. Gittiği hastanelerde  barsak dolaşması olduğu söylenmiş. Son olarak(ileus)tanısı ile yatırılmış. Yapılan tetkikler sırasında endoskopide mide kapağı çalışmadığ, yemek borusu alt uçta özofajtis ve mide fıtığı tespit edilmiş. Ameliyat önerilmiş. Ameliyattan bir gün sonra taburcuedilmiş. Kontrolda 25 yıllık sıkıntılarının bittiğini ifade etmiş.

Edibe Bozdoğan66 Yaşında Kadirli

28 yıldan beri sürekli midesinde kazıntı, şişkinlik, hazımsızlık, bulantıları, kusmaları,  olurmuş. bazen kusmaları kanlı oluyormuş. Süpürge yaparken yediği yemekler ağzına geliyormuş. Sürekli boğazına acı sular geliyor, boğazında ve göğsünde yanmaları oluyormuş. Az yemek yese bile çok yemiş gibi midesi şişiyor, hazımsızlık çekiyormuş.  Gittiği hastanelerde midesinde gastrit, midesinde yara olduğu söylenmiş; mide ilaçları, şuruplar verilmiş.

İlaçları aldığı zaman rahatlıyor, ilaç almayı unuttuğu veya ilaçlara ara verdiği zaman şikayetleri hemen yeniden başlıyormuş. Geceleri 3 yastıkla yatıyor, alçak yastıkta boğuluyor gibi oluyor, boğazına acı sular geliyormuş.  Ameliyattan bir hafta sonra tüm şikayetleri geçmiş.  Hastaya her türlü yemek serbest bırakılmıştı, sadece geniş olan yemek borusu alt kapağı daraltıldığı için ve yeni kapak yapıldığı için kola, gazoz yasaklandı.  Ameliyat sonrası 2-3 hafta süreyle, yemek borusuna yemek takılabileceği, yiyeceklerini iyi çiğneyerek yemesi önerildi.

AYŞE GÜL54 yaşında Dörtyol-HATAY

Özge Ispir ,  Osmaniye Özel Yenihayat Hastanesi 'nin 22.04.2014 Osmaniye Özel Yenihayat hastanesinde Mide Fıtığı, Reflü ve safra kesesi ameliyatı Gerçekleştiren Özay Küçüğü evinde ziyaret ettik. kullanmış olduğu ilaçlar kontrol edildi. tansiyonu ölçüldü ve bundan sonraki hayatında yapması gerekenler hemşiremiz tarafından anlatıldı. Özay Küçük: "Osmaniyedeki özel hastanelerin çoğuna gittim,hastalığım ile ilgili çok yorumlar yapıldı. Kimi fıtık dedi kimi farlı yorumlar yaptı, Özel Yenihayat hastanesinde Kenan yüce hocamı geldiğimde, aynen şunu söyledi:senin hastalığının teşhisi zor ama tedavisi kolay bir hastalıktır korkma dedi. Söylediği gibi kimsi teşhis edemedi. Ameliyat olmadan önce çok zor günler geçirdim Ameliyat olduktan sonra şükür hiç bir şeyim kalmadı. Burdan Başta Güler yüzlü bizleri kendi ailesi gibi gören hemşirelerimize, Ameliyatımı gerçekleştiren Kenan yüce hocama ve Hastanenin yönetim kuruluna Ayrı ayrı teşekkür ederim dedi." Osmaniye Özel Yenihayat Hastanesi yönetim kurulu adına bizde kendisine bundan sonraki hayatında sağlıklı ve mutlu yıllar dileriz.

ÖZAY KÜÇÜKOSMANİYE

MEHMET HAŞMET KOLAĞASI Yaklaşık 2 yıldır. Kalp krizi ya da beyin kanaması geçirecekmiş gibi bir atak yaşıyor ve bazen acile gidiyordum. Defalarca doktora gittim, ancak tüm veriler sağlıklı çıkıyordu. Sonunda bana Endoskopi ve kolonoskopi tavsiye ettiler. Dr Kenan Yüce tarafından yapılan endoskopimde ileri derecede mide fıtığı tespit edildi. Midemin bir kısmı akciğerle kalp arasına girmiş… Aynı gün Genel Cerrah Dr Kenan Yüce, Laparoskopik(Kapalı)mide fıtığı ameliyatı yaptı. Ameliyat olalı 7 hafta oldu, atak şikayetlerim bir daha olmadı, acile gitme ihtiyacı da hiç duymadım. Mide fıtığı ameliyatlarından sonra oluşan yutma güçlüğü bende ,bir hafta sonunda önemli ölçüde azaldı, şu anda nadiren ve basit bir şekilde oluşmakta, bunun da yakında tamamen iyileşeceğini hissediyorum. Bu durumla karşılaştığımda bir iki dakika bekleyince sorun kendiliğinden geçiyor. 20 Nisan 2014

İSKENDERUN

"Uzun zamandır midemde aşırı yanma, ağzıma acı su gelmesi, geğirme, yediğim yemeklerin geri gelmesi geceleri uykumun arasında boğulma hissi şikayetlerim vardı.geceleri uykusuz geçiyormuş. Gecem, Gündüzüm çekilmez hale gelmişti. Eş dostun tavsiye ettiği her yere pek çok doktora gittim.11 kez endoskopi yapıldı. reflü tanısı kondu. Bütün doktorlar ilaç tedavisi ve perhiz verdi. Hiç kimse ameliyatı önermedi. Ameliyat riskli dediler. Komşum 1998 yılından beri tanıdığım Dr KENAN YÜCE bey beni her gördüğünde "bıçakları biledim,seni ameliyat edeceğim" diye şaka yapıyordu. Diğer dr lara sorduğumda ameliyat olmamamı, çok riskli olduğunu söylediler. Dr Kenan Bey in muayenesi sonrası 15.04.2013 tarihinde ameliyat oldum. ALLAH razı olsun dr beyden. Ameliyattan önceki şikayetlerimin hiçbiri kalmadı. Kuru fasulyeyi, kuru soğanı, süs biberini, bulgur pilavını daha doğrusu daha önce yiyemediğim herşeyi zevkle iştahla yiyorum."

YAŞAR ÇAKI56 Yaşında  Dörtyol

MİDEDE YANMA ,EKŞİME, AÇLIK HİSSİ, YATARKEN AĞZA ACI SU GELMESİ

5 Yıldan beri devam eden midede yanma ekşime, açlık hissi, yatarken ağzına su gelmesi şikayetleri varmış. Tüm vücutta ve saçları dibinde kaşıntıları oluyormuş. 6 ayda bir endoskopi yaptırıyormuş. Midesinde yara olduğu söylenmiş. Mikrop olduğu söylenmiş. Yapılan endoskopilerde mide fıtığı ve reflü tanısı hiç konmamış. Osmaniye Yenihayat Hastanesi'nde yapılan endoskopide Reflü ve mide fıtığı tanısı konmuş; ameliyat önerilmiş. 01.Ağustos.2014 Tarihinde ameliyat olmuş.  Ameliyattan sonra, Kaşıntı şikayetleri mide yanması, ağza su gelmesi, açlık hissi  tamamen geçmiş. Maden suyu ve nar ekşisi midesine dokunuyormuş.

BERRİN KESKİN40 YAŞINDA DÖRTYOL

AĞZA YEDİKLERİNİN GELMESİ, GECELERİ AĞZA SU GELMESİ, NEFES DARLIĞI, AĞIZ KOKUSU
akalazya-
15 YILDAN FAZLA ZAMANDIR YATTIĞI ZAMAN AĞZINA YEDİKLERİ GELİYOR, BOĞULACAK GİBİ OLUYORMUŞ. çOK FAZLA VE KÖTÜ AĞIZ KOKUSU OLUYORMUŞ. MİDE İLAÇLARINDAN YARAR GÖREMEMİŞ, SON ZAMANLARDA YEDİKLERİ BOĞAZINA TAKILIYOR, EĞİLDİĞİ ZAMAN KENDİLİĞİNDEN YEDİKLERİ ZĞZINA GELİYORMUŞ. YENİ HAYAT HASTANESİNDE DR KENAN YÜCE ENDOSKOPİ ÇEKMİŞ, YEMEK BORUSUNUN AYRICA FİLMİNİ ÇEKTİRMİŞ. YEMEK BORUSU TORBA GİBİ İLERİ DERECEDE GENİŞLEMİŞ. YEMEK BORUSUNUN ALT UCU DARLIĞI NEDENİYLE AMELİYAT OLMUŞ. ŞİMDİ YEDİKLERİ KOLAYCA BOĞAZINDAN GEÇİYOR, AĞZINA GELMİYORMUŞ.

Müge Tuncel36 yaş,Osmaniye

MİDEDE YANMA, AĞZA KENDİLİĞİNDEN ACI SU GELMESİ, GÖĞÜSTE YANMA, ÇARPINTI

Ömer Beyin 4-5 yıldan beri şikayetleri varmış. Midede yeme-içme ile alakalı olmaksızın çok kötü yanmalar oluyor, ağzına kendiliğinden acı su geliyormuş. Mide yanmalarından dolayı yeme-içmesi düzensiz oluyormuş. Gastrit teşhisiyle  aldığı ilaçlar kısa süreli yararlı oluyor, ilaçları bırakınca şikayetleri tekrar devam ediyormuş. Özel Yenihayat hastanesine başvuran hastanın yapılan gastroskopisinde midede fıtık olduğu görüldü ve mide fıtığı ve reflü teşhisiylekapalı ameliyat oldu. Ömer Bey 1 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edildi.  Ameliyattan sonra şikayetlerinin tamamen geçtiğini ve artık istediği şeyleri rahatça yiyebildiğini, perhiz yapmadığını söylüyor.

Ömer Sail29 yaş Düziçi

15.08.2013 DE Osmaniye YENİ HAYAT HASTANESİ'nde REFLÜ VE MİDE FITIĞI nedeniyle kapalı ameliyat oldu. 

Şikayetleri:Ağza sürekli safra gelmesi, boğazda yanma, midede şişkinlik, açken bile midede tokluk hissi, ağızda acılık,Kollarda ve omuzlarda ağrı, sürekli sırt ve bel ağrısınefes darlığı, Beş adım atınca yorulma hissi. Astım hastasıymış, omurilik eğriliği nedeniyle özürlü hastaya şikayetlerinin çoğunun özüründen kaynaklandığı söylenmiş. 9 yıldan beri şikayetleri varmış. Gittiği hastanelerde endoskopiler yapılmış. mide ilaçları veriilmiş. İlaçların az faydası oluyormuş. İlaç bitince hemen şikayetleri başlıyormuş. Amcasının mide fıtığı ameliyatı olması ve şikayetlerinin geçmesi üzerine hastanemize müracaat etmiş. Endoskopide Reflü Özofajitis(Yemek borusunun mide asitiyle yanması), mide fıtığı(Midenin bir kısmının akciğere göçmesi)teşhisleriyle kapalı yöntemle mide fıtığı ameliyatı(Nissen Fundoplikasyon)oldu. Sırt, kol ağrılarının, boğaz yanmalarının, ağza acı su gelmesi , çarpıntı, yorgunluk, nefes darlığı şikayetlerinin geçtiğini ifade ediyor. Ameliyattan sonra yediği lokmalar ara sıra boğazına takılıyormuş. Doktoru yemek borusu alt uçta yapılan ameliyala darlık yapıldığı, bir iki ay içinde normal yutabileceğini söylemiş.

HATİCE SIRTLAYAN47 yaşında, Osmaniye.

YEDİKLERİNİN KENDİLİĞİNDEN AĞZINA GERİ GELMESİ, SIRT AĞRISI, GEĞİRME, GÖĞÜS AĞRILARI, YATTIĞINDA ŞİKAYETLERİNDE ARTMA AĞZA ACI SU GELMESİ

Sürekli yediğini çıkarma, ağza kendiliğinden yediklerinin gelmesi, kusma, geceleri sırt ağrısından geğirme ve ağza acı su gelmesinden yatamıyormuş,uyuyamıyormuş.göğüs ağrıları nedeniyle defalarca kalp doktoruna gitmiş,sık sık acile başvuruyormuş.gittiği üniversite hastanesinde mide ilac verilmiş.30 Yıldan beri mide şikayetleri ile pek çok kez tetkik yapılmış, ilaç verilmiş. Midesinde yara olduğu söylenmiş. aralıksız 4 yıl ilacı kullanmış.ilacı kullanırken yarar gösteriyor fakat bıraktığında şikayetleri tekrarlıyormuş.hastanemizde(Özel yenihayat hastanesi/Osmaniye)yapılan endoskopi sonrası mide fıtığı ,reflü tanısı konmuş.kapalı yöntemle hastaya mide fıtığı ve reflü ameliyatı yapıldı.ameliyattan 7 gün sonra kontrolde  tüm şikayetleri bitmiş,geceleri yattığı zaman ağzına yemekler ve acı sular gelmiyormuş,sırt ağrıları,kalp çarpıntıları,mide yanma ve şişkinlikleri tamamen ortadan kalkmış.

HURİYE SEVİMLİ60 yaş, Dörtyol

SAĞ BÖĞÜR, SAĞ GÖĞÜS, SIRTA VE SOL KOLA YAYILAN AĞRI

3-4 yıldan beri sağ kaburga altında sağ böğrüne, sırtına ve boynun sağ tarafına yayılan şiddetli ağrıları oluyormuş.ağrılar başladığı zaman açlık,toklukla  ilgisizmiş, egzersizlerle değişmeyen gece ve gündüz farketmeden devam eden rahatsız edici hayat kalitesini düşürücü bir ağrıymış. Dişlerde çürüme, ağız kokusu şikayetleri oluyormuş. Ökkeş Bey pek çok sağlık kuruluşunda defalarca muayene olmuş, tahliller yapılmış. Şikayetlerinin kas ağrıları olduğu söylenmiş.  Osmaniye Yenihayat hastanesinde yapılan gastroskopide mide fıtığı tanısı konmuş.kapalı yöntemle mide fıtığı ameliyatı yapılmış. Ökkeş bey yıllardır devam eden ve teşhis konulamayan ağrılarının ameliyattan sonraki ilk saatten itibaren geçtiğini ifade etti.

Ökkeş YÜCEL28 yaş, Düziçi